Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

03 | 04 | 2020

Pasowanie na Przedszkolaka i Święto Przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w grupie "Tygrysków" odbyła się 30 października. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Bożenę Lorent. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Grupa "Kubusiów" swoje święto obchodziła 29 października.Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy,tańców i piosenek oraz niespodzianej od rodziów.

tekst i foto: Marta Grabowska

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. W naszym przedszkolu pasowanie odbyło się 29 października w grupie "Kubusiów" oraz 30 października w grupie"Tygrysków". Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Po złożeniu  uroczystej przysięgi, Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka"  dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

tekst i foto: Marta Grabowska

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W OLSZANCE - FOTORELACJA

ALBUM FOTOGRAFII

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola w miesiącu październiku odbywają się bardzo ważne dla dzieci uroczystości: Dzień Przedszkolaka w grupie starszej i Pasowanie na Przedszkolaka w grupie młodszej. Wówczas to przedszkolaki mogą pochwalić się umiejętnościami i wiedzą zdobytą w czasie kilkutygodniowego pobytu w przedszkolu.
24 października w  grupie 5-6 latków odbył się uroczysty Dzień Przedszkolaka. Tego dnia przedszkolaki zaprezentowały zaproszonym gościom: rodzicom, Dyrekcji PZSP w Olszance, pani  bibliotekarce Bożenie Adamowicz, program artystyczny. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze indywidualnie i zbiorowo, tańczyły. Po występach pani dyrektor Bożena Lorent wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, a rodzice wręczyli dzieciom upominki.
26 października odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka w grupie młodszej. Tego dnia dzieci złożyły uroczystą przysięgę i zostały włączone do grona przedszkolaków. Pasowanie na Przedszkolaka  było nie tylko wesołą  imprezą, ale również poważnym wydarzeniem w życiu najmłodszych dzieci. Sam moment pasowania dzieci na przedszkolaków, był wyjątkowo doniosły. Pani Dyrektor dotykając wielkim ołówkiem pasowała beztroskie dzieci w pełnoprawnych członków naszej  małej społeczności. Na znak przyjęcia dziecka do grona przedszkola, każdy z milusińskich otrzymał dyplom i słodycze.
 
tekst i foto: Marta Grabowska

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

27 i 28 października odbyła się w przedszkolu wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. W tym szczególnym dniu w obecności swoich rodziców i bliskich, dzieci stały się prawdziwymi Przedszkolakami i Starszakami. Dzień pasowania był egzaminem dla wszystkich dzieci, którzy poprzez wspólne śpiewanie piosenek, recytowanie wierszy oraz tańce udowodniły, że potrafią już wiele rzeczy zrobić. Po pasowaniu Pani dyrektor złożyła dzieciom życzenia, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był dla nich radosnym i pełnym przeżywaniem dzieciństwa, a zdobywanie wiedzy było wielką przyjemnością.

tekst i foto: Marta Grabowska

Pasowanie na przedszkolaka

 

28 i 29.10.2014 r. w Publicznym Przedszkolu w Olszance odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu: śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i tańczyły. Po zakończonej części artystycznej pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom oraz prezent, który ufundowała Rada Rodziców.

tekst i foto: Marta Grabowska


Pasowanie na przedszkolaka PP w Olszance

 

 

 

W dniach  24 i 25 października 2013 r. w Publicznym Przedszkolu w Olszance odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedzkolaka. Każda z grup zaprezentowała krótki program artystyczny, po którym nastąpiło uroczyste pasowanie. Ogromnym ołówkiem  pani  dyrektor Bożena  Lorent pasowała każde dziecko na przedszkolaka, po czym pani wicedyrektor Violetta Świder wręczyła pamiątkowe dyplomy, a rodzice niespodzianki. W tak ważnym dla dzieci dniu wspierali ich rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie, którzy dumni ze swoich pociech, gromkimi brawami nagradzali piękne występy dzieci.

tekst i foto: Marta Grabowska

 

 

 

 


E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1602799
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
999
1205
7919
1587073
1602799